Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, vine cu veșt bune: „Au fost finalizate lucrările de modernizare a Pieței din cartierul Brazda lui Novac. Noua piață a fost construită de la zero, pe structură metalică, cu pereţi şi tavane din panouri-sandvich termoizolante, întrerupte de luminatoare, care să asigure cât mai multă lumină naturală atât de sus, cât şi din lateral. Noua piaţă este dotată cu galantar de carne, de lactate, sector de fructe şi legume, vestiare, toalete, zone de depozitare şi spaţiu administrativ.
M-am bucurat foarte mult să observ că majoritatea celor care vând în această piață sunt producători din localitățile din jurul Craiovei, astfel încât craiovenii au ocazia să consume fructe și legume din recolta județului nostru”.
