Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu: „Craiova confirmă încă o dată că este capitala sportului din România! Mâine debutează Turul României la ciclism, chiar de la Craiova, iar pentru prima dată în istoria competiției startul se va da din fața unui palat – Palatul Jean Mihail (Muzeul de Artă). După ce Federația Română de Atletism s-a „mutat” la Craiova, sunt convinsă că și Federația Română de Ciclism va face acest pas, pentru că aici vom avea singura sală indoor din România dedicată acestui sport.
În această seară, craiovenii au ocazia să asiste, în Piața „Mihai Viteazul”, la prezentarea oficială a echipelor, începând cu ora 19:30. Urez mult succes tuturor sportivilor care vor lua startul în competiție!”
